34 Zwierzęta, które przypominają start - NatureEnbble (2023)

34 Tiere, die einem Stinktier ähneln - NatureNibble (1)

Staje mają różne funkcje, które ułatwiają identyfikację.Należą do rodziny Wiesel (Mustelidae) i mają niektóre z tych samych właściwości z ich zapachem podobnym do piżma i dobrze rozwiniętymi gruczołami zapachowymi.Zapach dźgnięcia emituje silny spray siarkowy z gruczołów odbytu, który może rozciągnąć się na milę.

Używają swojego sprayu, aby się bronić, ale tylko jako ostatni środek.Wynika to z faktu, że zapasy (15 ml chemikaliów ciała) jest ograniczone i wystarcza do 8 sprayów.Po użyciu sprayu może potrwać do tydzień, aby stinker ponownie się wypełnił.

Jest to jeden z trzech rodzajów używanych sprayów.Używasz drugiego typu w sezonie godowym.Ten spray ma skoncentrowany zapach, który jest znacznie bardziej skoncentrowany, ponieważ oleje mogły zacząć fermentować w twoim ciele podczas hibernacji.

Może pachnie jak gnijący kapusta lub kapusta i gnijący czosnek.Niestety wiele osób było przytłoczonych tym zapachem, który doprowadził do nudności i/lub wymiotów.Trzeci typ jest znacznie bardziej skoncentrowany niż drugi typ.

Na przykład śmierdzące mogą zdecydować o rozpylaniu fundamentu domu w sezonie godowym z okazji jego terytorium.Właściciel domu często postrzega zapach i myli go z wyciekiem gazu ziemnego, ogniem elektrycznym lub płonącą oponą.W takim przypadku należy skonsultować się ze specjalistą w celu ustalenia, gdzie wystąpił spray i w celu zneutralizowania zapachu.

Który gatunek zwierząt przypomina zapach?Liczba ta jest zaskakująca, a rodzaje żywych istot różnią się w zależności od owadów.Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Zawartość pokazywać

1. Muszczące woły

34 Tiere, die einem Stinktier ähneln - NatureNibble (2)

Woły Muschus mają duże rogi, których używają jako broń w walce z innymi zwierzętami.W czasach Brunft mężczyźni kłócą się o kobiety i mocz mocz, aby zaznaczyć swoje terytorium.Ten mocz zawiera silny zapach, który przenika w obszarze, w którym rozpylasz i penetruje dolne futro brzucha.

Zobacz także 8 zwierząt, które przypominają bobra

2. Nietoperze

34 Tiere, die einem Stinktier ähneln - NatureNibble (3)

Nietoperze tworzą również nieprzyjemny zapach, gdy latają w nocy.Ponadto niektóre nietoperze emanują kłującym zapachem zwanym „koniecznością” podczas krycia.Musi pachnie leniwymi jajami i pochodzi z nosa i ust.

3. Wilki

34 Tiere, die einem Stinktier ähneln - NatureNibble (4)

Wilksą znani z agresywnej natury i często polują na ofiarę z ich zmysłu zapachu.Udają się z nosa i usta zwalniają się cienki.Ponadto twoja ślina zawiera substancję chemiczną, która panikuje ofiarę.

4. Mrówki

Mrówki wydalają również substancję chemiczną, która pachnie amoniakiem.Uważa się, że jest to rodzaj feromonu alarmowego, który ostrzega drugiego niebezpieczeństwa.

5. Lisy

34 Tiere, die einem Stinktier ähneln - NatureNibble (5)

ChwilalisyPonieważ mają wiele worków i gruczołów, które zarys pachną, nie służą jako mechanizm obrony.Zamiast tego wykorzystują swoje zapachy jako formę komunikacji lub indywidualności i do maskowania.Twoje gruczoły zapachowe znajdują się w skórze, ustach i wokół odbytu.

Osoby w pobliżu odbytu emanują nieprzyjemnym zapachem mięśni.Masz gruczoł zapachowy w pobliżu podstawy ogona, gruczołowy fioletowy gruczoł.Chociaż ma zapach podobny do piżma, nie jest to przyjemny zapach dla ludzi.

Używają tych gruczołów i chemikaliów z moczu, aby zaznaczyć swoje terytorium i przedmioty, a także miejsce, w którym pochowana jest ich jedzenie.Używasz również oznaczeń, aby wyświetlić status.

6. proso

Tysiąc stóp często występuje w tych samych miejscach, co śmierdzące, na przykład na stosach drewnianych lub kompostowych.Twój smród może być dość kłujący.Podobnie jak śmierdzący, uwalniają śmierdzącą płyn, który odstrasza wrogów.Powinieneś zwrócić uwagę na dwa sposoby: Apheloria Virginia i Narceus Americanus.

Zobacz także 10 różnych rodzajów opossum

Spray Apheloria emanuje zapachem przypominającym Kirschcola.Chociaż jest to przyjemny zapach, cyjanek nie jest tak przyjemny.Spray narceusa może odbarwić twoje ubrania i ręce.

7. Geiera

34 Tiere, die einem Stinktier ähneln - NatureNibble (6)

Sępy to zjadacze, które zapobiegają rozprzestrzenianiu się potencjalnie niebezpiecznych bakterii, które mogłyby nosić martwe zwłoki zwierząt.Jeśli czujesz się zagrożony, wymiotujesz wszystko, co jadłeś.Smród jej wymiotów sprzedaje drapieżniki.

Jeśli dobrze celujesz i dostaniesz wymioty w obliczu drapieżnika, możesz dostać się do bezpieczeństwa.

8. Oposy

34 Tiere, die einem Stinktier ähneln - NatureNibble (7)

Popularny folklor nauczył wielu ludzi, że oposum są świetnymi aktorami, którzy wiedzą, jak się martwić, aby nie jeść ich drapieżników.Niestety nie można tego już usunąć z prawdy.Jeśli opossum jest skonfrontowane z drapieżnikiem, może cierpieć poważne przywiązanie, które prowadzi do niego, należy do stanu komaturalnego.

Potem ich ciała skurcze i upadają na ziemię, gdzie leżą nieruchomo przez wiele godzin i mogą wpatrywać się w nic.Ten warunek może trwać godziny.Kolejną mimowolną reakcją jest wydzielanie odbytu, które występuje, gdy opossum wpada w stan komaturalny.

Zgnione wydzielanie pachnie jak rozkładające się ciało.Jeśli drapieżnik jest nadal w pobliżu, uważa, że ​​Opossum nie żyje i zaczyna szukać innego źródła jedzenia.

9. Paski Iltis

34 Tiere, die einem Stinktier ähneln - NatureNibble (8)

Paski Iltis należy do rodziny Wiesel i przypomina zapach z paskami.Kolejną podobieństwem jest spray do faul, który skupia się na swoich drapieżnikach, aby je odeprzeć.Podobnie jak zapach zapachu zapachu, zapach Iltis może rozprzestrzeniać się do pół mili.

Zobacz także: czy twoje rogi odchodzą?

10. Przechowywanie świń

34 Tiere, die einem Stinktier ähneln - NatureNibble (9)

Jeżozwierzsą również znani z zapachu.Wydalają tłustą substancję gruczołów na tylnej części, aby ostrzec potencjalnych drapieżników, że podnieśli wiosenne szyby.Pachnie zgniłym mięsem.

W sezonie godowym mężczyźni używają określonego moczu, aby przyciągnąć potencjalnych partnerów.Gdy tylko mężczyzna przyciąga kobietę, odczuwa ją w ramach rytuału godowego.

11. śmierdzące ptaki

Stink Bird, zwany także Hoatzin, jest ptakiem Ameryki Południowej, który mieszka w Orinoco-Delta i w regionie Amazonii.Jego żywność składa się prawie wyłącznie z liści.Ptak używa fermentacji bakteryjnej, aby rozbić liście w jelicie.

Połączenie aromatycznych składników liści i fermentacji powoduje nieprzyjemny, kałowy zapach, który zniechęcił wiele potencjalnych drapieżników.

12. Diabeł Tasmanian

34 Tiere, die einem Stinktier ähneln - NatureNibble (10)

W przypadku zagrożenia, diabeł tasmańskiego rozpyla toksyczny gaz na swoich drapieżnikach, aby je wypędzić.Ostrość tego zapachu ma konkurować z ostrością śmierdzącą.

13. Małe niedźwiedzie mrówki

34 Tiere, die einem Stinktier ähneln - NatureNibble (11)

Mały niedźwiedź mrówki jest jednym z najbardziej śmierdzących zwierząt w królestwie zwierząt i przekracza dźgnięcie przez siedem razy!Jeśli twój smród nie powstrzyma drapieżnika, zrobią to Twoje smocze pazury.Mieszkają w wyższych lokalizacjach w Ameryce Południowej i Środkowej.

14. Wielkie byki słoniowe

W sezonie godowym poziom testosteronu samca słonia afrykańskiego wzrasta o 60 -krotność jego normalnej wartości.Jego silny zapach pomaga mu zaznaczyć jego terytorium i przyciągnąć żeńskie słonie.Reszta królestwa zwierząt (w tym ludzi) musi znosić zapach moczu obciążonego hormonem...Do 80 galonów dziennie, aż poziom testosteronu byka zostanie zrekompensowany.

Zobacz także 9 owadów, które przypominają pluskwy

15. Vielrasse

34 Tiere, die einem Stinktier ähneln - NatureNibble (12)

Różne niezależne są rzadko widoczne, ale można je poczuć, jeśli oznaczyli swoje terytorium.Twój spray ma podobne właściwości zapachowe, takie jak dźgnięta, co dało ci pseudonim „dźgniętą niedźwiedzia”.

16. Bombardowanie dealera

Bombardujący chrząszcz broni się, ogrzewając swoje ciało i wystrzeliwując mieszaninę gorącego nadtlenku wodoru, hydrochinonu i enzymów, aby stworzyć wrzące, śmierdzącą ciecz, który nawet sprzedaje najdzikszy drapieżnik.

17. Wadę

34 Tiere, die einem Stinktier ähneln - NatureNibble (13)

Podczas gdy lenistwo nie rozpyla drapieżników (jest zbyt leniwa i nie ma sprayu), mnóstwo pleśni i glonów rośnie na jego futrze.Pojedyncze lenistwa ma na celu do 120 miesięcy i 980 leniwców.Trzy różne roztocza żyją w odbytnicy lenistwa.

18. Śmierdzące robaki

Stinkkunze, pochodzący z Chin, Japonii, Japonii, Korei i Tajwanu, został przypadkowo sprowadzony do Stanów Zjednoczonych i jest obecnie częścią amerykańskiego ekosystemu.Jeśli zagrozisz, z gruczołów na brzuchu, możesz zrobić śmierdzącą chemikalia.Niektóre gatunki mogą rozpylać chemiczne kilka centymetrów!

19. Seehasena

34 Tiere, die einem Stinktier ähneln - NatureNibble (14)

SEEHEHase jest uważany za streszczenie morza.W przypadku zagrożenia uwalnia emisje fioletowe toksyczne, które mogą sparaliżować nerwy nosowe jego drapieżników.Jednak gaz nie jest jedynym mechanizmem obronnym.

Są one również wypełnione trucizną, która może powodować poważne uszkodzenia ludzi, gdy mięczak jest spożywany.

20. Wiedehopfvögel

Wiedhopf mieszka w Eurazji i Afryce i nie śmierci przez całą dobę.Tylko w sezonie lęgowym, gdy samica jest parą lub jajami.Następnie jej chemicznie zmodyfikowana „Bürzdrüse” wytwarza płyn, który pachnie jak zgniłe mięso, który rozkłada na całym swoim upierzeniu.

Zobacz także 27 różnych rodzajów jeżozwierzy

Jej chłopcy (oba płcie) również mają te zmienione gruczoły i opróżniają się wybuchowo z niechcianymi gośćmi.

21. Królowe węże szczurze

Królewski Rat Snake, znany w Azji jako „śmierdząca bogini”, jest wyposażony w analizę post, która jest otwarta na opróżnienie strawionych pozostałości innych węży, w tym chińskiej kobry.Dotknięty obszar jest następnie pokryty złym wydzielaniem.

22. Krokodyle

34 Tiere, die einem Stinktier ähneln - NatureNibble (15)

W przypadku zagrożenia krokodyle emitują szkodliwy płyn gruczołów w pobliżu ich oczu i nozdrzy.Ta ciecz zawiera enzym zwany „krotoksyną”, która jest wysoce toksyczna.

23. Grzechatę węży

34 Tiere, die einem Stinktier ähneln - NatureNibble (16)

W przypadku zagrożenia grzechotki wytwarzają twardy śluz, który wygląda jak krew.To właściwie połączenie śliny, żółci i trucizny.Jeśli jest spryskany bezpośrednio w twarz, może prowadzić do ślepoty lub śmierci.

24. Gigantyczne mrówki

Ogromna mrówka jest jednym z niewielu owadów, które mogą rozpylać.W przypadku zagrożenia mrówki strzelają do lepkiej substancji z ich silnymi żuchwami, które trzymają się wszystkiego, co wpływa.

25. Mrówka Lew

Te przerażające indeksowanie nie tylko jedzą chrząszcze;Jedzą także inne stawonogi.Podczas zagrożeń rozpylają kłującą, wręczającą kwasową ciecz.

26. Wspensnester

Gniazda osy są pokryte grubą warstwą kału i moczu.W przypadku zakłóceń gniazdo emanuje silnym zapachem, który powstrzymuje potencjalnych intruzów.

27. Ryba czerwona

34 Tiere, die einem Stinktier ähneln - NatureNibble (17)

Ta ryba ma nieprzyjemny nawyk wyczerpania szkodliwej chmury wody zmieszanej z płynami trawiennymi i kwasem żołądka.To może wyglądać fajnie, ale jest to bardzo niewygodne doświadczenie.

28. Ryba rozdymkowata

Cashfish uwalnia chmurę siarczku wodorowego, która jest wysoce toksyczna, gdy jest zagrożona.

29. żywe pająki

34 Tiere, die einem Stinktier ähneln - NatureNibble (18)

Kiedy pająki ptaków czują się zagrożone, są one eliminowane mieszaninę amoniaku i kwasu moczowego.Te chemikalia są używane do odstraszania drapieżników.

Zobacz także, które zwierzęta polują i jedzą jeżozwierze?

30. ćmy

W przypadku niebezpieczeństwa ćmy łagodzą trującą parę, która powoduje zawroty głowy i nudności.

31. ślimaki

34 Tiere, die einem Stinktier ähneln - NatureNibble (19)

W przypadku niebezpieczeństwa ślimaki emitują śliską substancję, która pachnie niewygodnie i może podrażniać skórę.Ponadto ich skorupy zawierają truciznę, która może być śmiertelna po połknięciu.

32. Oaldwigi

Chwytliwa melodia to mały, ciemny, nocny owad, który występuje w całej Ameryce, Azji, Afryce i Australii.W przypadku zagrożenia wstrzykuje śmierdzącą, żółtą płyn z gruczołów zapachowych.Jego drapieżnikami są ropuchy, żaby i chrząszcze.

33. Zwierzęta pseryzowane

Zwierzę Schnk występuje głównie w Afryce i Azji.Twoje ciała są pokryte nieprzeniknioną szopą pancerną, której używasz jako ochronną.Jeśli to nie zadziała lub drapieżnik cię zaskoczy, możesz zrobić chemikalia z gruczołu odbytu, który przypomina spray zapachu.

Używasz również tej substancji chemicznej, aby zaznaczyć swoje terytorium.

34. Koty domowe

34 Tiere, die einem Stinktier ähneln - NatureNibble (20)

W przeciwieństwie do dzikich zwierząt, które rozpylają się w obronie, domowe koty rozpylają, gdy jest zły lub zestresowany.Będzie także rozpylić, aby zaznaczyć swoje terytorium lub ogłosić swoją dostępność seksualną.W sezonie godowym poziom testosteronu zapewnia, że ​​jego mocz śmierdzi dziesięć razy.

Zapach trzyma się wszystkiego, na czym on rozpyla, czy to ogrodzenie, dom, czy twoje ulubione frunkery.Jeśli nie złapiesz go natychmiast, gdy siusi i posprząta bałagan, chemikalia w moczu pozostawiają stały zapach i plamy.

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Aracelis Kilback

Last Updated: 27/12/2023

Views: 6007

Rating: 4.3 / 5 (64 voted)

Reviews: 87% of readers found this page helpful

Author information

Name: Aracelis Kilback

Birthday: 1994-11-22

Address: Apt. 895 30151 Green Plain, Lake Mariela, RI 98141

Phone: +5992291857476

Job: Legal Officer

Hobby: LARPing, role-playing games, Slacklining, Reading, Inline skating, Brazilian jiu-jitsu, Dance

Introduction: My name is Aracelis Kilback, I am a nice, gentle, agreeable, joyous, attractive, combative, gifted person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.