„Ciche rzucenie palenia”: rewolucja w tym, jak pracujemy lub koniec ciężkiej pracy? (2023)

Moneywatch

Autor: Aimee Picchi

/ MoneyWatch

Pracownicy wychodzą, gdy niezadowolenie z pracy

Jest nowy termin na mocowanie i robienie absolutnego minimum w pracy: „Ciche rezygnacja”.Wyrażenie to przenika przez witryny zawodowe, takie jak LinkedIn, w których niektórzy trenerzy pracy i kierownicy ostrzegają przed praktyką, a także na Tiktok, gdzie pracownicy stają się wirusowi, wyjaśniając, dlaczego wskakują na modny bandwagon.

Każdy może się zgodzić, że termin ten nie oznacza, że pracownik zrezygnował, ale raczej ustanawia granice w pracy i odmawiają wykonywania obowiązków.

Eksperci twierdzą, że pojawienie się zjawiska o cichej wartości nie jest przypadkiem.Jest to częściowo produkt uboczny pandemii Covid-19, kiedy miliony pracowników straciły pracę, gdy choroba zamknęła gospodarkę.Chociaż większość znalazła nowe miejsca pracy lub została zatrudniona, siła robocza narodu pozostaje mniejsza niż przed kryzysem zdrowotnym.To zwiększa obciążenie istniejących pracowników, którzy często proszeni o zrobienie więcej za tę samą wynagrodzenie.

„Ludzie widzą„ ciche ”i„ rezygnacji ”i myślą, że chodzi o rezygnację, ale tak naprawdę oznacza to, że ciche rezygnacja to ktoś, kto zdecydował:„ Chcę priorytetowo traktować moje dobre samopoczucie i rzeczy poza pracą ”, Elise Freedman,Starszy partner klienta w firmie konsultingowej Korn Ferry, powiedział CBS MoneyWatch.

Ale dodała: „To różni się od kogoś, kto jest wyłączony”.Zamiast tego chodzi o robienie tego, co jest od nich wymagane, bez wolontariatu o ambitny projekt, zgadzanie się na pracę w nocy i weekendy, lub w inny sposób o krok w sposób w sposób, do którego Amerykanie są tradycyjnie zachęcani jako sposób na zademonstrowanie swojej wartości pracodawcy.

To też nie przypadek, że ruch pojawia się po tak zwanychWielka rezygnacja, gdy rekordowa liczba Amerykanów zrezygnuje lub zmieniła pracę.Z pracodawcami walczącymi o rekrutację nowych pracowników, po raz pierwszy od lat pracownicy zyskali większą dźwignię, aby znaleźć lepiej płatne role, zażądać wyższych wynagrodzeń, a nawetZwiązeknaciskać na lepsze warunki pracy i korzyści.

Ale ponieważ gospodarka wykazuje oznaki spowolnienia i inflacji na 40-letnim poziomie, wielu pracowników może nie czuć się wystarczająco bezpiecznie, aby opuścić pracę w tej chwili i znajduje inne sposoby radzenia sobie, zauważył profesor psychologii Uniwersytetu Syracuse Kevin Antshel.

„W ten sposób mamy„ doskonałą burzę ”okoliczności, które napędzają obecny trend„ cichego rzucenia rezygnacji ” - powiedział w e -mailu.

Nowy paradygmat?

W pewnym stopniu ciche rzucenie palenia może stanowić ewolucję wielkiej rezygnacji, a Amerykanie odpychają się od Blite Pracodawcy oczekiwania, które posłusznie przyciągną więcej godzin każdego tygodnia bez dodatkowej rekompensaty.To, czy trend wzrasta z iskry w ryczące ogień, który zasadniczo przekształca postawy kulturowe wobec pracy i praktyk pracy, może zależeć od tego, czy pracownicy utrzymują przewagę pracodawców.

Jednocześnie wydajność pracy była niepewna od pandemii, z niektórymi ekonomistamisugestiaTen stres uderzył w wyniki pracowników.

Najbardziej bawi mnie w „cichym rzuceniu”, to dosłownie wykonywanie swojej pracy.To się nie rezygnuje.Pojawia się, wykonuje swoją pracę, wraca do domu.Bez dodatków.

- Ned wolfe @ spx & myszy |🏳️‍🌈🏳️‍⚧️ (@neDLazaruswolf)18 sierpnia 2022

Mimo to jest jakaś ironia, nazywając trend „rezygnacją”, gdy pracownicy wciąż pojawiają się na swoją pracę i wykonują swoją pracę.

„To po prostu oznacza, że wykonujesz wymaganą pracę w normalnych godzinach pracy, a następnie wychodzisz i żyjesz życiem”, napisał jeden obserwator na LinkedIn.„Więc staliśmy się tak pracą i kulturą o obsesji, że teraz wykonywanie regularnej pracy jest określane jako odejście?! To jest szalone”.

Inni eksperci wyrażają ostrożność przed skoczeniem na ten trend, szczególnie dla pracowników, którzy tradycyjnie napotykali przeszkody w rozwoju kariery, takich jak ludzie kolorowe i kobiety.Po pierwsze, ludzie kolorowi zazwyczaj korzystają z widoczności dla swoich szefów, co prowadzi do możliwości nauki nowych umiejętności i wygrania promocji, a jednocześnie ustalanie silniejszych ograniczeń w pracy niekoniecznie zapewni wyniki, powiedział ekspert ds. Mentoringu korporacyjnego Jha'nee, właścicielHrqueen, któregoPopularny film TitokW tej sprawie ostrzegł mniejszości przed cichym paleniem.

„To był kontrowersyjny post”, powiedział Carter CBS Moneywatch.„Badania pokazują, że [ludzie kolorowi] nie mają takich samych zasobów jak ich białymi kolegami. Z tego powodu ważne jest, abyśmy mogli wykroczyć poza ludźmi, z którymi musimy rozmawiać”.

Różnice pokoleniowe

Trend ten wydaje się również kształtować zmiany pokoleniowe, przy czym generacja Z i tysiąclecia robotnicy coraz częściej kwestionują kulturę Hustle osadzoną w korporacyjnej Ameryce na tle pandemii.

We wszystkich grupach wiekowych około 25% pracowników stwierdziło, że wykonuje absolutne minimum w pracy w sierpniuankieta1000 pracowników przez ResumeBuilder.com.Jednak około 30% osób od 25 do 34 stwierdziło, że robi to absolutne minimum - w porównaniu z zaledwie 8% dla pracowników powyżej 54 lat, badanie wykazało.

Tymczasem niektórzy konserwatyści i starsi pracownicy walczą z ideą cichej rezygnacji, wyśmiewania go jako ”leniwy, „Pobudny i pozbawiony profesjonalizmu.

Pomimo tych różnic eksperci twierdzą, że debata może ostatecznie przynieść korzyści zarówno pracownikom, jak i pracodawcom, ujawniając, w jaki sposób komunikacja między pracownikami i menedżerami w nowoczesnym miejscu pracy musi się zmieniać.

„Jeśli ktoś zostanie wypalony i powie:„ Zamierzam to wysłać ”:„ To okazja do prawdziwej rozmowy między pracodawcą a pracownikiem ”-zauważył Matt Spielman, dyrektor ds. Wydajności i trener trenera karieryPartnerzy z punktu fleksji firmy.„Ciche rzucenie palenia jest przejawem ludzi, którzy nie mają szczerech, dorosłych rozmów”.

Spielman powiedział, że ciche rezygnacja może również sygnalizować, że rosnąca liczba pracowników jest odłączona od pracy i pracodawców, co przynosi korzyści żadnej ze stron.Może to spowodować, że firmy nie osiągną najlepszych pracowników, podczas gdy pracownicy poświęcają długie godziny pracy, którą uważają za niespełniające.

„Bezpłatna praca dla nieokreślonego szefa”

Rzeczywiście, wydaje się, że pandemia spowodowała zmianę postaw pracowników wobec ich pracy, z Gallupemodkrycieże 34% pracowników opisało się jako zaangażowanych w swoją pracę w 2021 r., W porównaniu z 36% w 2020 r. - pierwszy taki spadek od dekady.

Spielman powiedział, że pracownicy, którzy pociągają pomysł spokoju, powinni najpierw kwestionować swoje motywy i cele.„Mam nadzieję, że zadają sobie pytanie:„ Czy tak chcę spędzić ten ogromny kawałek mojego czasu? ”

Zamiast tego pracownicy mogą ponownie wyobrazić sobie swoje dni, dowiedzieć się, jakie rodzaje zadań pobierają ich naliczanie i zainicjować dyskusję z menedżerami.

Ale niektórzy eksperci sugerują, że ciche rzucenie palenia pokazuje, że więcej pracowników po prostu kwestionuje kompakt pracy i czy ich szefowie spotykają się do końca okazji.Niektórzy pracownicy zdają sobie sprawę, że ich menedżerowie nie zrobili dla nich „ponad” podczas pandemii, zauważył EZPR EDPR, dyrektor generalny firmy public relations, wpost na blogu.

Dzisiejszy suback polega na cichym rzuceniu palenia, terminu, który oznacza „wykonywanie pracy” i jak to jest propaganda dla szefów, którzy nie chcą zachęcać ludzi wykonujących więcej pracy w żaden sposób.To śmierć kultury biurowej i dogmatu w czasie rzeczywistym.https://t.co/NFmBuuSisR

- Ed Zitron (@dzitron)22 sierpnia 2022

Krótko mówiąc, więcej pracowników pyta, dlaczego powinni wprowadzić 120%, gdy ich pracodawcy nie podejmują tego samego wysiłku w dbaniu o swoje potrzeby.

„Co więcej, dla większości pracowników staje się alarmująco oczywiste, że absolutnie nie ma merytokracji - ciężka praca nie oznacza, że pójdziesz daleko, a wychodząc z siebie rzadko, jeśli w ogóle nie sieciuje nic innego niż wolna praca dla nieczystego szefa,„ Zitronnapisał.

Niektórzy twierdzą, że ciche rezygnacja istnieje od lat, jeśli pozbawione chwytliwego imienia, wywołane żądaniami życiowymi, takimi jak opieka nad dziećmi lub starzejącymi się rodzicami.Była nauczycielka Maggie Perkins, 30, z Ateny w stanie Georgia, powiedziała, że zaczęła to robić w 2018 roku po urodzeniu swojej córki.

„Musiałem zacząć od razu odejść, kiedy moja umowa się skończyła, aby móc dostać się do jej przedszkola bez ukarania grzywną, a także spędzić z nią cenne kilka godzin przed wczesnym snem jako dziecko” - powiedział Perkins, obecnie konsultant ds. Funkcji wykonawczych, który, który jest konsultantem wykonawczym, któryOpublikowano oTrend na Tiktok.

Dodała: „W toksycznych środowiskach pracy [ciche rezygnacja] spowodowało, że moi pracodawcy byli sfrustrowani, że nie mogłem być przeciążony ani zmanipulowany emocjonalnie”.

Wady: Promocje i Pay

Oczywiście mogą istnieć wady, aby zaangażować się w ciche rezygnację, twierdzą eksperci kariery.

Bezpieczeństwo pracy, dla jednego.Niektórzy ekonomiści uważają, że Stany Zjednoczone mogą przenieść recesję wśród wysokiej inflacji i rosnących stóp procentowych.Takie pogorszenie koniunktury są zazwyczaj związane ze wzrostem bezrobocia, ponieważ firmy ograniczają pracę, aby poradzić sobie z spowolnieniem popytu.

„Osoby wykonujące absolutne minimum byłyby pierwszymi” - zauważył Spielman.

Kiedy szefowie zastanawiają się, kto promować, mogą patrzeć na pracowników, którzy wykraczają poza wymagania pracy, zauważył Freedman.„Przy tym wyborze [cichego rzucenia się] pojawią się wolniejsze promocje i mniej widoczności oraz być może mniej nagród” - dodała.

I inni eksperci ostrzegają, że niektóre grupy pracowników, którzy historycznie mieli przeszkody, by awansować w pracy, takie jak ludzie kolorowymi i kobietami, powinny zastanowić się dwa razy, zanim przyjęli pomysł spokoju.Carter z Hrqueen powiedział, że takie grupy wciąż stają w obliczu nieświadomego uprzedzeń i muszą to pamiętać.

Dodała, że ludzie powinni najpierw opowiadać się za sobą - rozmawiając ze swoimi szefami o tym, jak uzyskać awans lub podwyżkę - zanim wycofali się z pracy.

„Nie wierzę, że powinieneś dawać osiem godzin dziennie złemu menedżerowi, który nie zwiększy twojej wynagrodzenia - nie mówię, że wymień na to swój czas” - powiedziała.„Ale musisz pamiętać o tym, co się dzieje w Ameryce i grać w grę”.

    W:
  • Zatrudnienie
  • Gospodarka

Dziękujemy za przeczytanie wiadomości CBS.

Utwórz bezpłatne konto lub zaloguj się
Aby uzyskać więcej funkcji.

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Pres. Lawanda Wiegand

Last Updated: 10/01/2024

Views: 5872

Rating: 4 / 5 (51 voted)

Reviews: 90% of readers found this page helpful

Author information

Name: Pres. Lawanda Wiegand

Birthday: 1993-01-10

Address: Suite 391 6963 Ullrich Shore, Bellefort, WI 01350-7893

Phone: +6806610432415

Job: Dynamic Manufacturing Assistant

Hobby: amateur radio, Taekwondo, Wood carving, Parkour, Skateboarding, Running, Rafting

Introduction: My name is Pres. Lawanda Wiegand, I am a inquisitive, helpful, glamorous, cheerful, open, clever, innocent person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.